בניית אתרים

איך להרוויח כסף מהאינטרנט באמצעות נכס דיגיטלי

שיתוף :

אנשים רבים מחפשים אחר מקורות הכנסה נוספים, ולמען האמת זהו צעד חכם. גם אם לא תתעשרו מזה, תמיד כדאי שיהיו לכם מקורות הכנסה נוספים. אתן לכם דוגמה מהעבר הלא רחוק, שאולי כבר הספקתם לשכוח. זוכרים את מגפת הקורונה? האם גם אתם מצאתם את עצמכם בין לילה ללא מקור הכנסה? אמנם נראה כי הסיפור הזה מאחורינו, אך תמיד יכולים לצוץ משברים שונים אשר יפגעו במקור ההכנסה שלנו. ולכן, גם אם אנחנו שכירים או עצמאיים, תמיד כדאי לחפש אחר ערוצי הכנסה נוספים. הקמת נכס דיגיטלי יכולה לאפשר לכם ליצור מקור הכנסה נוסף. אך נראה שקודם כל כדאי להבין מהו בעצם נכס דיגיטלי.

מה זה נכס דיגיטלי

נכס דיגיטלי יכול להיות כל סוג של משאב דיגיטלי ממנו אתם מפיקים הכנסות. אתרי אינטרנט הם הדוגמה המוכרת ביותר – למשל אתר העוסק במכירות הוא הדוגמה הטובה ביותר לנכס דיגיטלי. אפשר להרוויח כסף על כל מוצר שתמכרו, והמודל העסקי ברור למדי. אך נכסים דיגטליים הם לא בהכרח אתרי מכירות, למשל רבים מהם מבוססים על מודלים שונים של פרסום. לדוגמה, אם יש לכם בלוג מוצלח העוסק בבישול, זוהי יכולה להיות פלטפורמה מעולה לפרסום של עסקים ושירותים הקשורים לתחום המזון והם רלוונטים לקהל העוקבים שלכם. נכסים דיגיטליים הם לא רק אתרי אינטרנט. למעשה כל סוג של קהילה דיגיטלית, כמו קבוצת וואטסאפ או קבוצת פייסבוק יכולה להיות נכס בעל ערך. כאשר ישנה קבוצה של קהל בעל מאפיינים משותפים, זוהי תמיד פלטפורמה שיווקית מעולה.

להישאר עם רגליים על הקרקע

לתחום הנכסים הדיגיטליים יצא שם רע, מצד אחד ישנה הצלחה גדולה, ורבים שרוצים לקחת בה חלק. אך מצד שני ישנם גם רבים שהשקיעו בנכסים דיגטליים ונחלו אכזבה. חשוב להסביר שנכס דיגיטלי הוא עסק לכל דבר, וכמו בכל עסק יש בו גם סיכונים. אך מנגד, הקמת נכס דיגיטלי היא זולה יותר מאשר הקמת עסק, כך שאין צורך להיבהל. על מנת שנכס דיגיטלי יצליח, יש להשקיע בו ולתת לו ערך. ישנם רבים החושבים שאפשר להקים אתר אינטרנט, ומייד להתחיל לגזור קופונים על פרסום. זה אמנם אפשרי, אך לפני שתתחילו להרוויח תצטרכו לבסס קהל גדול שיתעניין באתר האינטרנט שלכם. בנישות מסוימות ישנה תחרות גדולה ולא היינו ממליצים לכם לנסות להיכנס, אך מנגד תמיד ניתן למצוא תחומים חדשים שבהם תוכלו להשתלב ולהביא משהו ייחודי. הקמת נכס דיגיטלי היא אינה דבר מסובך, אך מי שאינו מכיר את תחום האינטרנט והמודלים השונים ליצירת הכנסות, צפוי להיכשל. אם אתם חושבים שאתם יכולים להביא ערך באיזה תחום, אך לא יודעים כיצד למנף זאת ולממש את הפוטנציאל העסקי – תוכלו להיעזר במפתחים העוסקים בהקמת נכס דיגיטלי.

סוגי נכסים דיגיטליים

הרשו לנו לתת לכם כמה דוגמאות לנכסים דיגטליים:

אתר דרופשיפינג (Dropshipping) :

אתרי דרופשיפינג הם אתרים העוסקים במכירות. זה לא סוד שמכירות באינטרנט הן דבר מאוד פופולרי, והשוק הזה רק ממש לצמוח. האתרים יכולים לפנות למבחר נישות שונות המתאימות לקהלים שונים. אתרי דרופשיפינג זוכים לפופולריות רבה, ויש להם שני יתרונות מרכזיים. היתרון הראשון הוא שקל מאוד להקים אותם, אך ניתן להגיד זאת על רוב סוגי הנכסים הדיגיטליים. והיתרון השני הוא שאין צורך להחזיק סחורה ומחסן, דבר המוזיל לכם את העלויות של הקמה ותפעול העסק. למעשה אתרי דרופשיפינג מוכרים את המוצרים עבור היבואנים או הספקים, וזוכים בעמלה מסוימת עבור כל מכירה. עיקר ההשקעה שיש לעשות כאן היא השקעה בשיווק וקידום.

אתר אפייליט (Affiliate) :

אפיילייט הוא בעברית שיווק שותפים, וזוהי שיטה אשר זוכה לפופולריות רבה באינטרנט. הרעיון המרכזי כאן הוא שאתם ממליצים על רכישת מוצר או שירות, ומעודדים את הגולשים ללחוץ על קישור מסוים. ניתן לעשות זאת באמצעות אתרי אינטרנט, אך גם פלטפורמות שונות כמו ערוצי אינסטגרם, טיקטוק וכו׳. למשל אם יש לכם בלוג מצליח בנושא אופנה, או אולי ערוץ אינסטגרם העוסק באופנה, בקלות תוכלו להרוויח כסף בעזרת שיווק שותפים של מוצרים בתחום האופנה. תכניות שיווק שותפים קיימות בכל תחום, כך שאין גבול לקהלים שאליהם ניתן להגיע. אך כמו תמיד, סוד ההצלחה טמון ביכולת שלכם לייצר תוכן איכותי המושך קהל.

בלוג המייצר הכנסות מפרסום:

גם בתור בעלי בלוג מצליח, תוכלו לייצר הכנסות מפרסום. תוכלו לעשות זאת באמצעות הקצאת שטחי פרסום של גוגל, ותוכלו לעשות זאת ישירות מול מפרסמים. כמו תמיד התנאי הוא קהל גולשי העוקב אחרי הבלוג שלכם, ולצורך כך תצטרכו להפיק תוכן איכותי. מקובל להניח כי יש צורך בקהל גדול על מנת להצליח. אך האמת שגם קהל קטן יכול להצליח בהנחה שזהו קהל נישתי ממוקד. למשל אם יש לכם בלוג העוסק בנושא של גידול דגי נוי. גם אם יש לכם רק כמה מאות עוקבים שהם ”מכורים לדבר“, הבלוג שלכם יכול להיות אטרקטיבי למפרסמי מוצרים ושירותים מתחום זה.

הקמת נכסים דיגיטליים – רק עם המומחים

האם נכסים דיגטליים יכולים להצליח ולייצר הכנסה? פשוט הסתכלו על המסך, וראו מה קורה מסביב. רשת האינטרנט היא זירת עסקים שוקקת חיים, יש בה אינספור פלטפורמות שונות העוסקות במכירות, שיווק ופרסום. יש קהלים שונים ומגוונים, ותמיד יש מקום שבו אפשר להתברג. אך מנגד, זה עשוי להיות מאתגר ולא כולם מצליחים. לעתים אנשים משקיעים בהקמת אתר מכירות, אך לא מבינים שהם נכנסים לנישה עמוסה שאין להם שום דבר לחדש בו. אחרים עשויים לעלות על רעיון חדש ובעל פוטנציאל, אך אינם יודעים כיצד למנף אותו ולהביא תנועה של גולשים. וכמובן שלא כולם מבינים את הצדדים הטכניים, את המודלים השונים ליצירת הכנסות ואת כל הטריקים שיעזרו לכם לזכות ביתרון על פני המתחרים. ישנם רבים אשר ניסו לעשות זאת בכוחות עצמם, אך בשל חוסר הכרות עם עולם האינטרנט הם לא מצאו את מקומם בשוק. ולפעמים חבל לראות רעיונות טובים ובעלי פוטנציאל, הנכשלים רק בגלל טעויות של מתחילים. הדרך הטובה ביותר היא לפנות למומחים להקמת נכסים דיגיטליים. ישנם אנשים בעלי רקע וניסיון בתחום האינטרנט, והם בקלות יוכלו לסייע לכם גם בפיתוח הקונספט, וגם בהגשמתו ואפילו ניהולו השוטף. ישנם סוגים שונים של נכסים דיגיטליים, וחשוב להתאים לכל אחד את הפתרון המתאים ליכולותיו, צרכיו ותחומי העניין שלו. מעוניינים בהקמת נכס דיגיטלי? אתם מוזמנים לעשות זאת איתנו. יש לנו את המעטפת ליצירת נכס דיגיטלי מושלם – החל מהקמת מסופי סליקה, אינטגרציה ופיתוח מערכות מתקדמות, התממשקות לחשבונית ירוקה של iCount , ניהול מלאי, קופה רושמת ועוד..

שיתוף :

מוכנים להפוך לאלפא?