fbpx

בינה מלאכותית בעסק שלך

בתקופה האחרונה אנו שומעים הרבה מאוד על בינה מלאכותית, או שמה המקוצר AI. כולם מדברים על היכולות המדהימות של הבינה המלאכותית, אך לא כולם מבינים כי אלו הם כלים שאתם יכולים להשתמש בהם כבר עכשיו. כלים בעזרתם תוכלו לחסוך זמן, וגם כסף!

אם אתם בעלי עסקים, פרילנסרים, יזמים וכל מיני בעלי מקצועות, המדריך הזה הוא בשבילכם. כאן תוכלו לקרוא על כמה מכלי ה AI אשר יכולים לתת הרבה ערך לבעלי עסקים.

היתרון הגדול של כלי הבינה המלאכותית העומדים לרשותכם היא היכולת לעשות דברים מורכבים בצורה פשוטה למדי. למשל אם בעבר נזקקתם למעצבים גרפיים בשביל להכין עיצובים לרשתות החברתיות, היום, כיום בעזרת כלי הבינה המלאכותית תוכלו לעשות דברים בעצמכם.

אין ספק כי כלי ה AI הם חזקים וממש גיים צ׳ינג׳ר, אך הם עדיין לא מושלמים. החיסרון המרכזי הוא שהם עדיין לא עובדים טוב בשפה העברית. למשל אם מדובר בכלי בינה מלאכותית היוצרים עבורכם תכנים, לעתים רואים בתכנים שגיאות תחביריות ובעיות שונות. אך יש להניח כי זה רק ילך וישתפר.

קושי נוסף הוא לדייק את ה ”פרומפט“, כלומר ההוראות שאתם נותנים למערכת הבינה המלאכותית. חלק ממערכות הבינה המלאכותית דורשות כתיבת פקודה המסבירה למערכת מה אתם מצפים ממנה לעשות. לעתים נדרשת קצת מיומנות על מנת לדייק את אותן פקודות.

כלי ה AI שאתם צריכים להכיר

ChatGPT

זהו אחד מכלי ה AI המדוברים ביותר, ויש לו שימושים רבים. הוא עובד גם בעברית, אך כפי שכבר אמרנו התוצאות אינן מספקות. כך שסביר להניח כי תעדיפו לתקשר איתו באנגלית ואחר כך לתרגם עם גוגל טרנסלייט.
על מנת להפיק את התוצאות הטובות ביותר, עליכם להגדיר לצ‘ט מה אתם מצפים ממנו. לאחר שהגדרתם מהן הציפיות שלכם, תוכלו לשאול אותו שאלות ולבקש ממנו עזרה. למשל תוכלו להשתמש בכלי זו על מנת להכין תכנית שיווקית, או לכתוב תכנים שיווקיים.

ANYWORD

שירות זה מתמקד בכתיבת תכנים למגוון מטרות. בעזרתו תוכלו לכתוב את התכנים עבור דף הנחיתה, עבור מיילים שיווקיים ועוד מגוון מטרות. כך תוכלו לחסוך את העלויות של קופירייטרים, או לחסוך לעצמכם זמן בעת הכתיבה.
למשל, באמצעות כלי זה תוכלו לכתוב תכנים לרשתות החברתיות, ולדייק את התוכן עבור קהלי המטרה שלכם. על פי החברה המפתחת, כלי זה לא נועד להחליף את הצורך בכותבים, אלא לתת לכותבים מנוסים כלים לצורך שיפור עבודתם.

Photoshop AI

פוטשופ הוא כלי חשוב עבור תעשיות שונות , ועתה הוא עובר שדרוג באמצעות ה AI. במשך שנים הפוטושופ שימש מעצבים גרפיים ואנשי פרסום. בעזרתו ניתן היה ליצור עיצובים, ולרטש תמונות. זהו כלי ששימש עבור תקשורת מדיה מודפסת ומדיה דיגיטלית. מעיצובים עבור רשתות חברתיות ועד כרזות פרסום. היום הכלי משלב בינה מלאכותית המרחיבה את יכולותיו. למשל בעזרת הבינה המלאכותית תוכלו להגדיל תמונות, מבלי לפגוע באיכות, לצורך הדפסת כרזות גדולות.

Murf

זהו כלי הממיר טקסט לקול, וזהו אינו הכלי היחידי שעושה זאת. בתור עסק אתם עשויים להזדקק לקריינות עבור מטרות שונות. למשל אלו יכולות להיות פרסומות לרשתות החברתיות ועוד כל מיני מדרכים שתפתחו לצורך מטרותיכם העסקיות. ואלו הן כמובן רק חלק מהאפשרויות, ניתן לעשות עוד דברים רבים כמו פודקאסטים וספרי אודיו.

כלי זה מאפשר לכם להקליד טקסט ולקבל קובץ אודיו באיכות טבעית. כך תוכלו לחסוך לעצמכם קריינות והקלטות סטודיו.

Looka

אחד הצעדים הראשונים שלכם בדרך למיתוג הוא עיצוב הלוגו. בעבר שילמתם כסף למעצבים, היום בעזרת Looka תוכלו לעשות זאת בעצמכם. בניגוד לכלים שהיו קיימים בעבר, זהו כלי שבאמת יודע להתאים את העיצוב עבור קהלי המטרה והחזון העסקי שלכם.
מידג׳ורני – מידג׳ורני היא אחד מיישומי ה AI המובילים בתחום יצירת תמונות. על סמך תיאור טקסטואלי המערכצ יכולה ליצור עבורכם תמונה, כולל תמונות ריאליסטיות.

ישנם אינספור שימושים ליישום זה. למשל תוכלו בעזרתו לעצב איורים לספרי ילדים ללא צורך במאיירים מקצועיים. ניתן לעצב סקיצות של מוצרים, ולאחר מכן להציג את הרעיון שלכם למפעלים בסין. ניתן להכין תמונות עבור אתר האינטרנט שלכם, ללא בעיות של הפרת זכויות יוצרים ועוד.

Synthesia

זהו כלי מעולה ליצירת סרטים. הוא משלב את היכולות של המרת טקסט לקול טבעי, יחדיו עם דמויות אווטאר. בעזרתם תוכלו ליצור סרטונים מסוגים שונים המתאימים למטרות הדרכה, שירות לקוחות, פרסום ועוד.
בעבר הפקת סרטון שכזה דרשה שחקנים וקריינים, עורכי סרטים ומעצבים גרפיים. היום אתם יכולים לעשות זאת לבדכם בכמה דקות.
אלו הם רק חלק מהכלים הרבים אשר עומדים לרשותכם. בעזרתם תוכלו לפרוץ את הגבלות וגם לחסוך בזמן ועלויות. כל עסק עשוי למצוא את הפתרונות שלו בכלים אחרים, ולפעמים באמצעות אינטגרציה של כלים שונים. למשל באמצעות CHAT GPT תוכלו לקבל רעיונות עבור הפעילות שלכם ברשתות החברתיות, ובעזרת כלים אחרים תוכלו להכין את העיצובים עבור הרשתות החברתיות.

יישום בינה מלאכותית בעסק

כלי הבינה המלאכותית הם בדרך כלל קלים ופשוטים לשימוש, אך לעתים נדרשת מעט מיומנות על מנת להפיק מהן את המיטב. אמנם בגדול הם מציעים חסכון בזמן, אך בתור מנהלי עסק כנראה שתתקשו למצוא את הזמן ללמוד את כל היכולות של המערכות. אך בוודאי שאלו יכולים להיות כלי עזר מעולים עבור העובדים שלכם.
כדאי מאוד לבחון אילו כלים יכולים להיות רלוונטיים עבור העסק שלכם. כל כלי יכול לעזור עבור דרגים אחרים של העסק – למשל ישנם כלים אשר יכולים לעזור למנהלי השיווק, וישנם כלים היכולים לעזור לאנשי הקריאטיב.
אך כאשר מדובר בעסקים קטנים, בהם כוח האדם מצומצם, ולעתים אפילו מדובר בפרילנסרים – כלי ה AI יכולים להעניק להם כוח של צוות עובדים שלם!